ЗНАЧЕННЯ ПРАПОРІВ НА ПЛЯЖАХ

Існує міжнародна класифікація пляжних прапорів, завдяки якій можна вказати чистоту пляжу або існуючі небезпеки.

Блакитний прапор, з малюнком або без
Блакитний прапор – гордість і бажаний приз для будь-якого пляжу. Він свідчить, що пляж успішно пройшов перевірку по 27 міжнародним критеріям, він чистий і відповідає екологічним нормам. Якщо на прапорі є малюнок у вигляді білих смуг, значить, це пляж підвищеної комфортності. Європейські пляжі оцінюються щорічно, перед початком кожного сезону. В іншому випадку на прапорі може бути вказаний рік отримання.
Зелений прапор
Можна сміливо заходити в воду, море спокійне. Це самий стандартний знак, часто його зовсім не встановлюють.
Жовтий / помаранчевий прапор
Потрібно бути обережними – на такому пляжі помірні хвилі або є підводні течії. Як правило, на пляжі чергують рятувальники і вони мають право вас не пустити в воду при наявності небезпечних хвиль.
Червоний прапор
Купатися заборонено.
Подвійний червоний прапор
Небезпека підвищена – заходити в воду категорично заборонено. Причини можуть бути самі різні – починаючи від шторму, початку мисливського сезону у місцевих тварин і акул, закінчуючи сильними відливами, які можуть затягнути в відкрите море або океан.
Фіолетовий прапор або синій
Свідчить про активність небезпечних морських тварин в прибережній зоні – скатів, медуз, акул.
Коричневий прапор
Пляж забруднений.
Чорний прапор або куля
Висока ймовірність атак акул.
Чорно-білий прапор у вигляді шахової дошки
На цьому пляжі є зони для серферів, в морі – зони для серфінгу. Купатися не рекомендується через можливість отримати травму при зіткненні зі спортсменом.
Червоно-жовтий прапор
Цей колір прапора говорить про те, що пляж має певні межі, в яких і чергують рятувальники. Як правило, встановлюється два таких прапора, які й окреслюють межі зони. Рятувальники мають право заборонити вам купатися поза межами. Якщо ви будете купатися за межами певної зони, рятувальники навряд чи зможуть вам допомогти.
Синій трикутний прапор
Такий прапор часто можна побачити на пляжах В’єтнаму. Він говорить про те, що певна небезпека на цьому пляжі є – швидше за все, сильні хвилі або підводні течії.
Білий прапор
купання дозволено.