KОНСУЛЬТАЦІЯ ЮРИСТА

У чому різниця між зареєстрованою та незареєстрованої власністю?

Основна відмінність між зареєстрованою та незареєстрованої нерухомістю полягає в тому, що зареєстрована нерухомість записана в земельну книгу – внесена інформація про точне місцезнаходження, кадастровий номер ділянки і інформація про власника. Тільки на зареєстровану нерухомість Вам можуть надати іпотечні або заставні кредити, в той час як на незареєстровану нерухомість – неможливо, це означає, що тільки зареєстроване житло можна придбати за рахунок житлових банківських кредитів.

Які зобов’язання замовника щодо питання виплати грошей при покупці нерухомості?

В першу чергу, важливо, щоб покупець сплатив всю суму придбаної нерухомості за ціною, порядку і термінів, узгоджених з продавцем. Також, як правило, в момент укладення попереднього договору, покупець виплачує 10% від обумовленої ціни купівлі-продажу в якості завдатку, а частину, що залишилася в установлені терміни.

Що таке «clausula intabulandi» і для чого вона потрібна?

«Сlausula intabulandi» – це заява, яким продавець нерухомості висловлює свою згоду, що покупець цієї квартири або будинку може зареєструватися в земельній книзі або кадастр нерухомості, як новий власник, без його додаткової угоди і присутності. Це означає, що продавець цією заявою надає покупцеві можливість без всяких проблем зареєструватися як новий власник даної нерухомості. Цей пункт, як правило, є невід’ємною частиною договору купівлі-продажу, але також може бути надано як окрему заяву. В обох випадках, як контракт, так і окремі заяви, повинні бути нотаріально завірені, щоб бути дійсними для виконання всієї роботи без проблем.

Податок на перехід абсолютних прав власності.

Податок на прибуток складає 3% від загальної вартості квартири, і правовий обов’язок по сплаті цього податку покладається на покупця. Повідомлення про податок на передачу абсолютних прав має бути подано протягом 15 днів з дня укладення та реєстрації договору купівлі-продажу в Податкову управу в філії Податкової управи, у відомстві якого знаходиться пріобетаемая квартира. Якщо це не буде зроблено, податок обов’язково доведеться заплатити, оскільки Нотаріус повинен відправити завірену копію договору відповідному органу, який в цьому випадку буде ознайомлений з предметом купівлі-продажу і запросити покупця для виконання своїх законних обов’язків.